02144963136 مشاوره رایگان از کارشناسان آرون
پایان دادن به انزوای اجتماعی در سالمندان

پایان دادن به انزوای اجتماعی در سالمندان

چگونه مراقبت از سالمند در منزل به مقابله با انزوای اجتماعی کمک می کند

یک مطالعه در مورد تأثیر تنهایی بر سالمندان نشان داده است که بیش از یک سوم از افراد مورد بررسی که بین 50 تا 80 سال سن داشتند، حداقل در برخی از مواقع احساس عدم همراهی و مصاحبت می کنند. حدود 30٪ از پاسخ دهندگان گزارش دادند كه یک بار در هفته یا كمتر با دوستان، خانواده یا همسایگان ارتباط برقرار می كنند. دانشگاه میشیگان این مطالعه را انجام داده بود.

حتی کسانی که همراه خانواده زندگی می کنند هم ممکن است از احساس تنهایی رنج ببرند. محققان دریافتند که علاوه بر زندگی تنهایی، عواملی مانند بیکاری (در دوران بازنشستگی) نیز می تواند بر اینکه فرد سالخورده احساس تنهایی یا منزوی بودن کند، تأثیر داشته باشد.

مراقبت در منزل می تواند چیزی بیش از رفع نیازهای مربوط به مراقبت از فرد باشد. همراهی و مصاحبت که همراه با مراقبت در منزل ارائه می شود نیز برای سلامت کلی فرد سالمند تاثیر گذار است.

مصاحبت و همراهی به طور خاص، نیازهای عاطفی کسانی را که با چالش های افزایش سن، سلامتی و یا ناتوانی روبرو هستند، برطرف می کند. نیز در حفظ سلامت فرد از اهمیت زیادی برخوردار است.

اما معنای همراهی چیست؟ همراهی در واقع در مورد یافتن راه هایی برای ارتباط با یکدیگر است ... یافتن زمینه مشترک برای ایجاد تفاوت."

مهارت های نرم مراقبین به اندازه دیگر مهارت ها اهمیت دارد. به همین دلیل، ضروری است که مراقبین از سالمندان در زمینه های ارتباطی و اجتماعی نیز دارای مهارت باشند.

 

چگونه فن آوری ارتباطات معنی دار ایجاد می کند

Do Space در اوماها، نبراسکا، یک فضای اجتماعی غیرانتفاعی است که با ایجاد دسترسی مردم به فناوری، به بهبود آنها کمک می کند. برنامه مجازی سالمندان آشنا با شبکه های اجتماعی را جذب می کند تا به سالمندان دیگر در این زمینه کمک کنند.

وستون تامسون، مدیر آموزش اجتماعی در Do Space می گوید: "ما می خواهیم كه مردم از فناوری استفاده كنند و توانمند شوند تا كارهای بیشتری انجام دهند." "هدف ما از این برنامه این است که سالمندان را آموزش دهیم و به آنها نشان دهیم که چگونه تکنولوژی می تواند به بهبود زندگی آنها کمک کند.

 

هنگامی که سالمندان با استفاده از یک فناوری جدید - از جمله رایانه یا تلفن همراه - احساس راحتی کنند، می توانند به ابزارهایی دسترسی پیدا کنند که آنها را به جهان متصل می کند. به عنوان مثال، آنها می توانند با عزیزانی که دور از آنها زندگی می کنند، مکالمه تصویری داشته باشند، از طریق شبکه های اجتماعی با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنند و با افراد همفکر دیدار کنند و از طریق شبکه سازی و جلسات گروهی با افراد همفکر دیدار کنند. وب سایتهای فعالیت محور مانند Meetup.com و شبکه های اجتماعی محله مانند Nextdoor از نرم افزارهایی هستند که سالمندان می توانند استفاده کنند.

 

چگونه انجمن های سالمندان به افزایش ارتباط منجر می شود؟

فرهنگ نقش مهمی در نحوه مواجهه با پیری و احساس انزوا و یا همراهی در سالمندان دارد. آیا جوامع سالمندی و جداسازی آن از کل جامعه انتخاب خود سالمندان است و یا ما آنها را مجبور به این کار کرده ایم؟ پاسخ به این سؤال مهم نیست، اهمیتی ندارد که فرد دوران سالمندی خود را کجا پشت سر می گذارد، بلکه مهم این است که بفهمیم جامعه چگونه می تواند به سالمندان کمک کند که در این دوران حساس با دیگران در ارتباط باقی بمانند.

 

چگونه قدرت جمعی جامعه می تواند به انزوا اجتماعی در سالمندان پایان دهد؟

بهترین راه برای پایان دادن به انزوای اجتماعی در سالمندان، اقدام جمعی به عنوان یک جامعه است. همه باید خود را به چالش بکشیم تا نسبت به انزوا سالمندان در جامعه اقدامی انجام دهیم. این کار چه شامل فعالیت به عنوان داوطلب در مرکز نگهداری از سالمندان باشد و یا دعوت یکی از سالمندان به شام، همگی باید در زمینه مبارزه با انزوای اجتماعی سالمندان اقداماتی انجام دهیم.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

مرکز درمان در منزل آرون
تماس بگیرید