02144963136 مشاوره رایگان از کارشناسان آرون

افراد سالمند بیش از آنچه بسیاری از مردم تصور می کنند از سوء تغذیه رنج می برند. مطالعات شیوع سوء تغذیه در افراد مسن را بین 17 تا 65 درصد تعیین کرده است. بیمارانی که از مراکز توانبخشی ، خانه های سالمندان و محل نگهداری افراد مسن ترخیص می شوند و نیاز به سطح مراقبت بالاتری دارند ریسک بیشتری در ابتلا به سوء تغذیه دارند.

نیازهای تغذیه ای ما به عنوان نوزاد، نوجوان و یا بزرگسال بسیار متفاوت از آنچه در دوران نوزادی نیاز داشتیم است. با افزایش سن، این نیازها همواره در حال تکامل هستند. این امر خصوصاً در افراد سالمند بیشتر صدق می کند که میل و اشتها به خوردن کمتری دارند، در عین حال به مقدار بیشتری از مواد مغذی حیاتی نیاز دارند.

گلوکوم بیماری است که در آن عصب بینایی آسیب می بیند که بر کیفیت بینایی افراد تأثیر می گذارد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که در داخل چشم فشار زیاد شده و به عصب بینایی آسیب می رساند (این عصب اطلاعات را از چشم به مغز منتقل می کند). عصب بینایی در پشت مردمک چشم قرار دارد.

روند رو به افزایش سالخوردگی جوامع تنها یک چالش برای حل مشکلات دولت ها، سیاست گذاران و ارائه دهندگان خدمات درمانی نیست. این امر بر هرکسی که یکی از اعضای خانواده اش سالمند است یا با آنها زندگی می کند تأثیر می گذارد. در ادامه به نکاتی در مورد اصول مراقبت از سالمندان اشاره می کنیم.

با وجود اینکه سرطان بسیار پیچیده و ویرانگر است، این بیماری تقریبا همیشه به سادگی شروع می شود. به طور خلاصه، سلول های جدید به طور معمول با سلول های قدیمی و کهنه یا آسیب دیده جایگزین می شوند. در این مقاله به روش های ساده ای که به منظور پیشگیری از سرطان می توانید انجام دهید اشاره شده است.

سلامت قلب از اهمیت بالایی برخوردار است و همیشه باید سلامت قلب را در اولویت قرار دهید (برای خود و عزیزان سالمند)، اکنون زمان مناسبی برای توجه ویژه به این مقوله است. در اینجا برخی از علائم مشکلات قلبی اشاره شده است که نباید در سالمندان نادیده گرفته شود.

مرکز درمان در منزل آرون
تماس بگیرید