مزایای فیزیوتراپی در منزلفیزیوتراپی

مزایای فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل به بازیابی حرکت و عملکرد را در صورت صدمه دیدن بر اثر فعالیت های ناشی از ورزش یا آسیب های مربوط به کار و همچنین بیماری و ناتوانی کمک می کند. فیزیوتراپی درد را کاهش می دهد، باعث بهبودی می شود و آسیب طولانی مدت را که می تواند در صورت آسیب دیدگی ایجاد شود کاهش می دهد تا کیفیت زندگی فرد بهبود یابد. افراد در هر سنی می توانند از فیزیوتراپی بهره مند شوند.

با این حال، بسیاری از مردم نمی دانند که فیزیوتراپی در منزل نیز امکان پذیر است. فیزیوتراپی در منزل برخلاف محل سنتی آن که در یک مرکز درمانی، در منزل ارائه می شود که در ادامه به برخی از مزایای آن پرداخته می شود.

 

بهبود به دلیل راحتی در منزل

مزیت دریافت خدمات درمانی در فضای راحت و آرام منزل را نمی توان نادیده گرفت. در منزل، در یک محیط آشنا هستید و بنابراین در راحت ترین و آرامش بخش ترین وضعیت خود هستید. راحتی بیشتر در هنگام دریافت فیزیوتراپی می تواند باعث بهبود فرآیند درمان شود زیرا شما در وضعیت بسیار آرام تری هستید. همچنین نشان داده شده است که از بین بردن عوامل حواس پرتی منجر به درمان متمرکزتر می شود. در برخی موارد، پیشرفت ممکن است سریعتر رخ دهد.

 

راحتی افزوده

به راحتی بیشتر در بالا اشاره شد، اما این مزیت فیزیوتراپی در منزل به قدری برجسته است که شایسته توجه بیشتری است. به دلایل مختلف بسیاری از افراد از حضور در محیط های درمانی لذت نمی برند و خدمات درمان در منزل بیشتر با روحیات آنها سازگار است. در فیزیوتراپی در منزل عوامل استرس زا مربوط به رفت و آمد، زمان انتظار و سایر شرایط مشابه کاملاً برطرف شده و این امکان را برای شما فراهم می کند که فقط بر روی روند درمان متمرکز شوید.

 

خدمات اختصاصی

فیزیوتراپی همچنین در مورد آموزش و در اختیار قرار دادن ابزاری برای کمک به بهبودی شما است. هنگامی که یک فیزیوتراپیست به خانه شما مراجعه می کند، احتمالاً توصیه های اضافی و تمریناتی را بر اساس شرایط فعلی منزل شما ارائه می دهد، در این صورت حتی به فرصت های بیشتری برای ارتقای فرآیند بهبودی دست پیدا می کنید.

در حقیقت، در بسیاری از موارد، تمرینات ممکن است متناسب با فضا و شرایط منزل شما باشد، در نتیجه مهارتهای عملی لازم برای زندگی راحت به شما آموزش داده می شود. به عنوان مثال، بسیاری از افراد دارای مشکلات حرکتی ممکن است در جابجایی در خانه مشکل داشته باشند و می توان فیزیوتراپی را در جهت بهبود انجام کارهای خاص تنظیم کرد.

علاوه بر این، فیزیوتراپیست هایی که خدمات در منزل ارائه می دهند، به دلیل اینکه باید زمان رفت و آمد خود را برنامه ریزی کنند، گیرنده خدمت کمتری دارند. به همین ترتیب، ممکن است بتوانند فرآیند درمان طولانی تری (در صورت درخواست شما) ارائه دهند.

 

از بین رفتن موانع

اگرچه بسیاری از افراد از فیزیوتراپی نفع می برند، اما شرایط مختلفی وجود دارد که می تواند مانع از آن شود که بتوانند حداکثر مزایای آن را دریافت کنند یا باعث می شود که فرآیند درمان به تاخیر بیفتد زیرا قادر به مراجعه به کلینیک نیستند. این مشکلات می تواند از مسائل مربوط به حمل و نقل گرفته تا مشکلات حرکتی در نتیجه آسیب، ناتوانی یا بیماری باشد. با این وجود خدمات در منزل، علی رغم موانعی که ممکن است بر سر راه درمان وجود داشته باشد، امکان دسترسی و بهره مندی از مزایای فیزیوتراپی را برای افراد مختلف فراهم می کند.

 

امن تر برای افراد در معرض خطر

افراد زیادی وجود دارند که بیماران پر خطر محسوب می شوند و با دریافت خدمات فیزیوتراپی در مطب خود را در یک محیط ناامن قرار می دهند. شاید آنها یک بیماری یا ناتوانی داشته باشند که تحرک آنها را به خطر بیندازد. شاید آنها در معرض خطر افزایش عفونت در مکان های عمومی باشند. با این حال فیزیوتراپی در خانه به این افراد در معرض خطر اجازه می دهد تا از امنیت فیزیکی در خانه خود بسیار بهره مند شوند.

 

صرفه جویی در وقت

خدمات فیزیوتراپی در منزل بسیار راحت است. فیزیوتراپی در منزل در مواقعی ارائه می شود که نسبت به برنامه زمانی شما هماهنگ باشد. در حقیقت در بسیاری از موارد، فیزیوتراپیست ها می توانند در محل کار یا مکان دیگری که برای شما مناسب است، خدمات درمانی ارائه دهند.

همچنین کلیه رفت و آمد ها را از بین می برد که به شما امکان می دهد در وقت خود صرفه جویی کرده و همچنین از زمان انتظاری که ممکن است هنگام تأخیر به دلیل مشکلات پیش بینی نشده رخ دهد اجتناب کنید. بسیاری از افراد از سهولتی که فیزیوتراپی در منزل به شیوه ای بسیار بی نقص در زندگی آنها ایجاد می کند، لذت می برند.

 

صرفه جویی در هزینه

فیزیوتراپی در منزل به دلیل کاهش رفت و آمد باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود و در مقایسه با خدمات فیزیوتراپی در مرکز درمانی مقرون به صرفه تر است. حتی اگر مدت زمان رفت و آمد طولانی نباشد، به خاطر داشته باشید که هزینه ها با گذشت زمان افزوده می شوند.

همانطور که در فوق مطالعه کردید، دلایل زیادی برای مفید بودن فیزیوتراپی در منزل وجود دارد. از راحتی بیشتر درمان در منزل گرفته تا توانایی از بین بردن موانع موجود در محیط های فیزیوتراپی سنتی، دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است فیزیوتراپی در منزل برای شما مناسب باشد.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید
    مرکز درمان در منزل آرون
    تماس بگیرید