انواع عمل جراحی زیبایی بینیجراحی پلاستیک و زیبایی

انواع عمل جراحی زیبایی بینی

انواع عمل جراحی زیبایی بینی کدام است؟ بینی یکی از ویژگی های بارز صورت هر فرد است و عملکرد آن در زندگی روزمره هر فرد ضروری است. وقتی از ظاهر بینی خود ناراضی باشید یا مشکلاتی مربوط به عملکرد آن داشته باشید که نفس کشیدن را برای شما دشوار کند ، می تواند کیفیت زندگی شما را به خطر بیاندازد. 

جراحی رینوپلاستی می تواند عوارض فیزیولوژیکی را که توانایی شما در تنفس صحیح را مختل می کند بر طرف کند. همچنین می تواند به منظور اهداف زیبایی شناسی ، شکل بینی را اصلاح کند. روش های مختلفی از جراحی زیبایی بینی برای پاسخگویی به طیف وسیعی از نیازها وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

   اگر تمایل دارید در خصوص بیماری تون با تیم پزشکی ( جراح عمومی ، جراح زنان و زایمان ، فلوشیپ جراحی سرطان....) ما مشورت کنید (ویزیت آنلاین / حضوری) به شماره 09026797123 در واتس آپ پیام بدید.
زمان پاسخگویی 10 صبح تا 10 شب

انواع مختلف جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) کدامند؟

دو نوع اصلی جراحی زیبایی بینی شامل "باز" ​​و "بسته" است ، اگرچه انواع دیگری از جراحی زیبایی بینی نیز وجود دارد:

  • رینوپلاستی باز برای اصلاح عمده بینی استفاده می شود. برش هایی در نوار عمودی پوست که جدا کننده سوراخ بینی هستند ، به نام columella ایجاد می شوند. سپس پوست و بافت نرم از زیر ساختارهای بینی برداشته می شود تا جراح بتواند آناتومی بینی را ببیند.
  • رینوپلاستی بسته برای تغییر شکل جزئی بینی استفاده می شود. برش می تواند در داخل بینی ایجاد شود. سپس پوست بینی از استخوان و غضروف جدا می شود که چارچوب پشتیبان آن را تشکیل می دهد. پس از در معرض دید قرار گرفتن، استخوان ها و غضروف ها می توانند برداشته شوند ، تغییر شکل داده ، بهبود یا مجددا مرتب شوند تا به شکل جدید دلخواه فرد برسند.
  • جراحی زیبایی بینی ثانویه. که همچنین به آن عمل جراحی زیبایی بینی اصلاحی (rhinoplasty revision) نیز می گویند ، این عمل برای اصلاح مشكلات موجود بعد از عمل جراحی بینی قبلی انجام می شود. اگرچه ممکن است مشکلات جزئی باشند و به راحتی اصلاح شوند ، اما ممکن است مشکلات پیچیده تر نیز ایجاد شده باشند که باعث می شود جراحی زیبایی بینی ثانویه دشوارتر شود. جراحی زیبایی بینی ثانویه نیز می تواند به عنوان یک روش باز یا بسته انجام شود.
  • جراحی زیبایی بینی پر کننده یا فیلر. این روش شامل استفاده از پرکننده های تزریقی برای "پر کردن" تو رفتگی ، صاف کردن زاویه های تیز یا تغییر زاویه نوک بینی برای بازگرداندن تقارن است. به عنوان مثال ، به جای از بین بردن برجستگی ، جراح شما از یک پرکننده تزریقی برای یکنواخت تر کردن بینی استفاده می کند. این روش با اینکه موثر است اما چون پرکننده های تزریقی نتایج دائمی ارائه نمی دهند چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد.

 

عمل جراحی زیبایی بینی

وقتی صحبت از جراحی زیبایی بینی می شود ، هدف نهایی بهبود ظاهر بینی و ارائه یک مکمل مناسب برای ساختار بی نظیر صورت شما است. جراحی زیبایی بینی از تکنیک های مختلفی برای رسیدن به اهداف خاص مرود نظر هر فرد استفاده می کند.

هنگامی که جراح، بینی فرد را ارزیابی می کند ، در سه طاق مختلف ، نواقص را یادداشت می کند: طاق فوقانی (همچنین به عنوان طاق استخوانی نیز شناخته می شود) ، طاق میانی و طاق پایینی. به منظور حفظ تناسب در نتیجه نهایی جراحی ، روش های درمانی می توانند شامل اصلاح بیش از یک طاق باشند ، حتی اگر فقط نواقص تنها در یک منطقه وجود داشته باشد. چندین روش معمول وجود دارد که جراحان پلاستیک و گوش حلق و بینی برای کمک به بیماران در رسیدن به اندازه و شکل بینی دلخواه خود از آنها استفاده می کنند.

 

اصلاح رادیکس

رادیکس قسمت بالایی استخوانی بینی است. رادیکس و غضروف زیرین آن ممكن است بزرگ باشد و باعث برآمدگي شود. اگر رادیکس سطحی باشد ، می تواند باعث تو رفتگی و برآمدگی شود. جراح می تواند با تراشیدن دقیق قسمت های کوچک ، رادیکس را کاهش دهد. جراح ممکن است با استفاده از بخشی از غضروف خود بیمار که از جای دیگری از بینی برداشت شده است ، به ناحیه دارای تو رفتگی اضافه کند. با افزایش فضایی که دقیقا در بالای رادیکس قرار دارد ، جراح می تواند انحراف راست تری ایجاد کند.

 انواع جراحی زیبایی بینی

صاف کردن بینی کج

اگر بینی کمی کج شده باشد یا به یک طرف انحراف داشته باشد ، جراح می تواند با برداشتن مقداری از استخوان یا غضروف یا با جابجایی فیزیکی بافت آن را صاف کند. مانند شکستگی بینی که به جراحی بینی عملکردی احتیاج دارد ، جراح ممکن است برای بهبودی بینی در حین ریکاوری ، از آتل استفاده کند.

 

چرخش و اصلاح نوک بینی

اگر نوک بینی فاقد ظاهر مناسبی باشد یا بیش از حد متمایز باشد ، ممکن است فاقد چرخش مناسب باشد. چرخش نوک بینی به نوبه خود به سمت بالا یا رو به پایین اشاره دارد. هنگام اصلاح نوک بینی با تغییر شکل غضروف ، جراح به پایه بینی نیز توجه زیادی خواهد کرد ، زیرا این امر بر کشیدگی و چرخش آن تأثیر می گذارد.

 

تنظیم پروجکشن یا برجستگی بینی

پروجکشن یا برجستگی بینی فاصله ای است که از قسمت خارجی بینی تا جایی که لب فوقانی به نوک بینی متصل می شود امتداد می یابد. اگر این فاصله خیلی زیاد باشد ، می تواند تا حد زیادی روی ظاهر کلی بینی تأثیر بگذارد. از طرف دیگر بینی هایی که این فاصله در آنها کم باشد چندان مناسب به نظر می رسند و ممکن است بینی به نسبت سایر اعضای صورت بسیار کوچک به نظر برسد.

برای کاهش پروجکشن بینی جراح می تواند قسمتی از غضروف را در نوک بینی بتراشد. برای افزایش پروجکشن، جراح ممکن است غضروف را جدا کرده و آن را تصحیح کند و آن را به جلو هل دهد و در حالت جدید آن را بخیه بزند. در صورت عدم وجود غضروف کافی در نوک بینی ، جراح ممکن است از پیوند غضروفی به عنوان روش مکمل آن استفاده کند.

 

تنظیم زاویه بینی

اگر به نیمرخ خود نگاه کنید ، زاویه بینی از دو خط تشکیل شده است: خطی از نوک بینی تا ناحیه بالای لب فوقانی ، و خط از لب فوقانی تا انتهای بینی ، جایی که سوراخ بینی از هم جدا می شود . پر.جکشن یا ارتفاع بینی و چرخش نوک آن بر میزان این زاویه تأثیر می گذارد. در بیشتر موارد ، جراح به دنبال ایجاد زاویه بینی 90 تا 95 درجه در مردان و زاویه 100 تا 105 درجه در زنان می باشد. ترکیبی از تکنیک های پروجکشن و اصلاح چرخش نوک بینی می تواند این زاویه را اصلاح کند.

 جراحی زیبایی بینی

کاهش عرض بینی

با مشاهده بینی از قسمت پایین ، سوراخ بینی و نوک بینی مثلثی را تشکیل می دهد که pyriform aperture نام دارد. برای کاهش عرض نوک بینی ، جراح pyriform aperture را اصلاح می کند. با ایجاد عمیق تر کردن زوایای این مثلث در نقطه ای که سوراخ بینی به صورت متصل می شود ، جراح می تواند از عرض بینی بکاهد.

 

اصلاح غضروف های آلار بینی

اصلاح آلار یک روش جراحی است که باعث بهبود اندازه سوراخ بینی می شود. آلار لبه های خارجی سوراخ بینی است. اصلاح آلار معمولاً همراه با کاهش عرض انجام می شود. با برداشتن بخشی از بافت ، جراح می تواند سطح کشش را تغییر دهد که باعث ایجاد فضای بیش از حد در بینی می شود. تکنیک Weir یک نوع خاص از جراحی اصلاح آلار است که شامل یک نوع خاص از برش است. جراح برای ایجاد فضای خالی گوه شکل آن را همبافت می کند و آن را با بخیه می بندد تا خطوط مورد نظر خود را ایجاد کند.

 

جراحی زیبایی بینی

هر نژاد ویژگی های زیبایی شناسی منحصر به فردی دارد. در حالی که همه اعضای یک نژاد خاص در این ویژگی ها مشترک نیستند ، برخی افراد گاهی اوقات برای تغییر ا تحت عمل جراحی پلاستیک قرار می گیرند. جراحی زیبایی بینی یک روش درمانی رایج در بین افرادی است که خصوصیات قومی آن شامل بزرگی بینی است. بسیاری از افراد آفریقایی و آسیایی تبار ، رینوپلاستی زیبایی را برای کاهش تندازه عرض بینی  از یک لبه به طرف دیگر لبه بینی در نظر می گیرند. بسیار مهم است که جراح رویکرد خود را نسبت به اجزای آناتومیک بینی شما تغییر دهد. جراح نباید بینی شما را به اندازه ای تغییر دهد که ظاهر فرد را به شدت دچار تغییر کند.

 

ضرورت ایجاد یک تغییر محافظه کارانه

بسیار مهم است که جراح یک برنامه جراحی محافظه کارانه طراحی کند. جراحی پلاستیک هرگز نباید خصوصیات منحصر به فرد فرد را تغییر دهد. در عوض ، باید زیبایی طبیعی بیمار را تقویت کند.

در همین حال ، کار بیش از اندازه بر روی بینی می تواند باعث شکسته شدن بافت ها شود. ممکن است ظاهر فرو رفته و نه چندان مناسب بینی مایکل جکسون را تا آخر عمر به یاد داشته باشید. از آنجا که او تحت جراحی های بینی زیادی قرار گرفته بود ، غضروفهایی که بینی را پشتیبانی می کردند ، در نهایت رو به وخامت گذاشت و باعث فروپاشی آن به سمت داخل شدند. بهترین راه برای رسیدن به رضایت طولانی مدت از جراحی رینوپلاستی ، یافتن روشی از جراحی است که اهداف شما را با محافظه کارانه ترین روش ممکن تامین کند.

  اگر تمایل دارید در خصوص بیماری تون با تیم پزشکی ( جراح عمومی ، جراح زنان و زایمان ، فلوشیپ جراحی سرطان....) ما مشورت کنید (ویزیت آنلاین / حضوری) به شماره 09026797123 در واتس آپ پیام بدید.
زمان پاسخگویی 10 صبح تا 10 شب


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید
    مرکز درمان در منزل آرون
    تماس بگیرید