ریکاوری بعد از عمل جراحی ماموپلاستی سینهجراحی پلاستیک و زیبایی

ریکاوری بعد از عمل جراحی ماموپلاستی سینه

ماموپلاستی یک عمل جراحی زیبایی است که باعث کاهش اندازه و وزن سینه های بزرگ و سنگین می شود و به ایجاد یک کانتور پستان بهتر از نظر زیبایی شناختی و متناسب با بدن بیمار کمک می کند. جراح زیبایی با از بین بردن بافت اضافی پستان، چربی، کشیدگی پوست، نه تنها می تواند سینه ها را کوچکتر، سبک تر و محکم تر کند بلکه باعث بهبود تقارن سینه و از بین بردن افتادگی می شود.

در حالی که بسیاری از بیماران برای کاهش علائم فیزیکی مانند درد کمر، گردن یا شانه، ناراحتی در هنگام ورزش این جراحی را انتخاب می کنند، از مزایای دیگر جراحی ماموپلاستی نباید غافل شد:

 • سینه شما زیباتر و محکم تر خواهد شد و ظاهر جوان تری از شما حاصل خواهد شد.
 • استفاده از سینه بندهای راحت تر و جذاب تر امکان پذیر می شود.
 • با داشتن سینه های متناسب تر، ظاهر کلی شما متعادل تر و جذاب تر خواهد بود
 • آئرولا های کشیده و یا نوک سینه های بزرگ در این جراحی کاهش می یابد و به شما کمک می کند لباس ها بر تن شما آراسته باشد
 • لباس شنا، سینه بند اسپرت و لباس مناسب در تن شما خوش فرم به نظر می رسد و فرد احساس بهتری پیدا می کند و به تقویت اعتماد به نفس در طول فعالیت ها کمک خواهد کرد

ریکاوری پس از جراحی ماموپلاستی به مرور زمان بر ظاهر سینه های شما تأثیر می گذارد. دانستن چگونگی مراقبت از محل جراحی، چگونگی کنترل درد و همچنین از سرگیری ورزش و فعالیت های دیگر به شما کمک می کند تا بعد از جراحی کاهش سینه بهترین ظاهر ممکن را کسب کنید.

  اگر تمایل دارید در خصوص بیماری تون با تیم پزشکی ( جراح عمومی ، جراح زنان و زایمان ، فلوشیپ جراحی سرطان....) ما مشورت کنید (ویزیت آنلاین / حضوری) به شماره 09026797123 در واتس آپ پیام بدید.
زمان پاسخگویی 10 صبح تا 10 شب

فالوآپ جراحی

ماموپلاستی که به عنوان جراحی ماموپلاستی نیز شناخته می شود تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و مانند هر نوع جراحی دیگر، دوره بهبودی قابل توجهی دارد.

پس از ایجاد برش با استفاده از یکی از تکنیک های مشخص شده، جراح زیبایی شما بافت اضافی پستان، چربی و پوست را از بین می برد و نوک پستان / آرئولا را به حالت بالاتر و رو به جلو روی سینه منتقل می کند. بافت و پوست باقیمانده پستان با بخیه های قابل جذب بسته می شود.

بعد از عمل جراحی، شما دستورالعمل و نحوه مراقبت های بعد از عمل را دریافت خواهید کرد. این دستورالعملها شامل انواع داروهای مورد استفاده پس از جراحی، داروهای خوراکی و مکمل برای کمک به بهبودی و کاهش خطر عفونت و زمان مناسب پیگیری و مراجعه به جراح می شود.

مراقبت بعد از جراحی ماموپلاستی

بعد از گذراندن مدت کوتاهی پس از جراحی، شما قادر خواهید بود در همان روز از بیمارستان مرخص شده و به منزل بروید تا ادامه روند بهبودی را در منزل سپری کنید. قفسه سینه شما بانداژ خواهد شد و ممکن است شما با سینه بند جراحی به خانه فرستاده شوید. شما می توانید انتظار داشته باشید که دو روز اول پس از انجام عمل، احساس درد شدید کنید و جراح زیبایی برای کمک به شما در این دوره اولیه داروی کنترل و تسکین درد را تجویز کند. به آرامی با قرار دادن بسته‌های یخی در بالای باندها نیز می توانید به کاهش ناراحتی و درد کمک کنید.

میزان زمان لازم برای بهبودی پس از جراحی ماموپلاستی یا کاهش اندازه پستان به میزان توانایی طبیعی بدن شما و همچنین میزان جراحی انجام شده بستگی دارد. شما در همان روز جراحی قادر خواهید بود از جا برخیزید و راه بروید، اگرچه در طی 24 ساعت اول باید یک فرد بزرگسال و قابل اعتماد در کنار خود داشته باشید.

طی دو هفته بعد از عمل، بخیه های شما برداشته می شود و بسته به نوع شغل شما، می توانید به محل کار خود بازگردید.

به خاطر داشته باشید که بهتر است تا چند هفته پس از عمل از بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید و حداقل شش هفته از فعالیت شدید خودداری کنید چرا که باید به بدن اجازه دهید تا به بهبودی کامل برسد.

اکثر بیماران احساس می کنند که بعد از گذشت 1 هفته می توانند به راحتی رانندگی کنند و یا به محل کار خود بازگردند اما بهتر است بعد از اینکه دیگر داروهای ضد درد مصرف نکردید و شرایط تان کاملا رو به بهبودی بود پس از مشورت با پزشک خود این فعالیت ها را انجام دهید.

جراح زیبایی شما احتمالاً حداقل 3 تا 4 هفته پس از جراحی ورزش های سنگین و باشگاه را به شما توصیه نکند و فقط پیاده روی اهسته را به شما پیشنهاد دهد. این صبر و حوصله به شما کمک می کند تا برش های سینه شما به درستی بهبود یابد. فراموش نکنید که باید همه نکاتی که جراح زیبایی در مورد فعالیت پس از جراحی ماموپلاستی به شما توصیه می کند را رعایت کنید.

 

جدول زمانی برای ریکاوری بدن

پس از جراحی ماموپلاستی با استفاده از باند کشی یا سینه بند جراحی بر روی گاز و پانسمان از خواب بیدار می شوید.

بخیه و لوله تخلیه احتمالی برای شما تعبیه می شود. لوله های زهکشی برای چند روز پس از انجام جراحی در محل مورد نظر قرار داده می شود.

 

اولین هفته پس از جراحی ماموپلاستی

حتماً در روزهای بعد از عمل جراحی به کمک فردی دیگر نیاز خواهید داشت، بنابراین از یکی از اعضای خانواده یا دوست بخواهید شما را در این روزها همراهی کند. اطمینان حاصل کنید که با او بسیار راحت هستید و او می تواند در کارهای اولیه مانند شستن و حمام کردن به شما کمک کند زیرا شما حتی برای بلند کردن بازوهای خود احساس درد خواهید کرد.

 

دو هفته پس از جراحی ماموپلاستی

علاوه بر موارد اشاره شده، سینه های شما ممکن است حساس شوند. تورم و کبودی را در سینه مشاهده کنید که به تدریج محو خواهد شد و البته به مرور زمان با بهبودی محل جراحی، دچار خارش و خشکی پوست شوید.

بعد از برداشتن گاز و پانسمان، سینه بند جراحی را برای چند هفته آینده می پوشید. این امر به کنترل تورم و نگه داشتن سینه ها در تراز مناسب کمک می کند و باعث می شود بافت با کانتور مورد نظر مطابقت داشته باشد.

برای کاهش تورم و درد، باید میزان صرف سدیم یا نمک را کاهش داده و میزان مصرف آب را نیز افزایش دهید. این کار به کمتر شدن تورم و کاهش از دست دادن مایعات از بدن کمک می کند.

 جراحی ماموپلاستی

توجه و رسیدگی در دوران نقاهت طولانی مدت

دوران ریکاوری و نقاهت پس از عمل جراحی برای هر کسی ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، برخی از بیماران ممکن است در محل جراحی دچار حساسیت شوند و یا برخی دیگر ممکن است بعد از عمل جراحی تا یک سال تجربه بی حسی محل جراحی را داشته باشند. تعدادی از بیماران نیز وجود دارند که ممکن است هیچ یک از این احساسات را نداشته باشند!

همچنین، چگونگی بهبودی جای زخم در هر فردی می تواند متفاوت باشد. زخمهای قابل مشاهده ای وجود خواهد داشت که ممکن است با گذشت زمان محو شوند اما در بسیاری موارد از بین نمی روند.

برای خانم ها، ممکن است سینه ها در اولین چرخه قاعدگی پس از انجام عمل دچار تورم شوند اما این اتفاق را همه خانم ها تجربه نمی کنند.

  اگر تمایل دارید در خصوص بیماری تون با تیم پزشکی ( جراح عمومی ، جراح زنان و زایمان ، فلوشیپ جراحی سرطان....) ما مشورت کنید (ویزیت آنلاین / حضوری) به شماره 09026797123 در واتس آپ پیام بدید.
زمان پاسخگویی 10 صبح تا 10 شب

زندگی پس از جراحی ماموپلاستی

پس از جراحی ماموپلاستی ناراحتی های جسمی و عاطفی فرد کاهش می یابد و ظاهر بیمار را بهبود می بخشد. این جراحی می تواند یکی از با ارزش ترین عمل های جراحی زیبایی باشد. بیماران بسیاری پس از جراحی ماموپلاستی به اعتماد به نفس بیشتری دست می یابند و همچنین احساس بسیار خوبی برای پوشیدن لباس هایی را که همیشه می خواستند به تن کنند اما نمیتوانستند! این افراد می توانند از این پس در فعالیت های بدنی که قبلاً از آنها اجتناب کرده بودند شرکت کنند.

در حالی که بسیاری از بیماران پس از ماموپلاستی ، درد کمر و شانه آنها تسکین فوری پیدا می کند، اما درک این نکته ضروری است که مدتی طول می کشد تا به نتایج نهایی پس از جراحی دست پیدا کنند. تورم، درد و سوزن سوزن شدن از عوارض طبیعی پس از جراحی ماموپلاستی است، بنابراین طبیعی است که تورم اولیه وجود داشته باشد و ممکن است سینه های کوچکتر کمی بزرگتر از آنچه انتظار داشتید ظاهر شوند. علاوه بر این، سینه ها اغلب با سرعت متفاوتی بهبود می یابند، بنابراین ممکن است در طی چند ماه اول بهبودی متوجه عدم تقارن شوید.

بعد از گذشت حدود 2-3 ماه، نتایج نهایی شما کم و بیش مشخص می شود و می توانید با اطمینان خاطر سینه بند خود را خریداری کنید. با این حال، شما ممکن است متوجه تغییرات ظریف برای 6 تا 12 ماه اول شوید.

 

آیا نتایج ماموپلاستی همیشگی است؟

بعد از جراحی ماموپلاستی ، می توانید انتظار داشته باشید که از یک سینه سبکتر و زیباتر برای یک عمر لذت ببرید البته تا زمانی که وزن پایداری داشته باشید و به فکر بارداری و فرزندان دیگری نباشید. با این حال، هیچ چیز نمی تواند روند طبیعی پیری را متوقف کند. سرانجام، سینه های شما احتمالاً دوباره به حالت آویزان در می آیند، هرچند که به شکل و اندازه قبل از جراحی ماموپلاستی نخواهد شد.

همچنین احتمالاً بارداریهای بعدی شکل، اندازه و ظاهر سینه های شما را تغییر دهد و احتمالاً برخی از تغییرات مثبت ایجاد شده در جراحی ماموپلاستی را از بین ببرد. اگر قصد دارید فرزندان بیشتری داشته باشید با جراح زیبایی خود صحبت کنید. او می تواند به شما در مورد جوانب مثبت و منفی عمل جراحی یا صبر کردن تا زمانی که فرزندان خود را به دنیا آورید راهنمایی و کمک کند.

 


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

  سوال خود را از ما بپرسید
  مرکز درمان در منزل آرون
  تماس بگیرید