همه چیز در مورد ریزش مو بعد از کروناکرونا ویروس

همه چیز در مورد ریزش مو بعد از کرونا

ریزش مو بعد از کرونا چگونه است؟ برخی افراد پس از بهبودی از کرونا دچار ریزش موی قابل توجهی می شوند. ماه ها پس از بهبودی از کووید 19 ، بسیاری از افراد متوجه می شوند که موهایشان به صورت دسته های بزرگ دچار ریزش می شود.

یکی از مهم ترین چیزهایی که از همه‌گیری ویروس کرونا یاد گرفته‌ایم، این است که انتظار چیزهای غیرمنتظره داشته باشیم. هر چند ریزش مو که بسیاری از افراد به آن مبتلا می شوند ممکن است چندان غیرمنتظره نباشد. در اینجا دلیل آن ذکر شده است.

 

ریزش موی موقت پس از تب یا بیماری طبیعی است

تب یکی از علائم شایع کرونا است. چند ماه پس از تب بالا یا بهبودی پس از یک بیماری، بسیاری از مردم شاهد ریزش موی قابل توجهی هستند.

در حالی که بسیاری از مردم این را به عنوان از دست دادن مو تصور می کنند اما در واقع ریختن مو است. نام پزشکی این نوع ریزش مو تلوژن افلوویوم است. تلوژن افلوویوم زمانی اتفاق می‌افتد که تعداد موها بیش از حد طبیعی به طور همزمان وارد فاز ریزش (تلوژن) چرخه رشد مو شوند. تب یا بیماری می تواند موهای بیشتری را مجبور به ریزش کند.

اکثر مردم دو تا سه ماه پس از تب یا بیماری ریزش قابل توجه مو را مشاهده می کنند. هنگام دوش گرفتن یا برس زدن موهایتان ممکن است تعداد انگشت شماری مو بیرون بیاید. این ریزش مو می تواند شش تا نه ماه قبل از قطع شدن ادامه داشته باشد. بیشتر مردم پس از آن متوجه می شوند که موهایشان دوباره عادی به نظر می رسد و ریزش متوقف شده است.

 اگر تمایل دارید در خصوص بیماری تون با تیم پزشکی ( جراح عمومی ، جراح زنان و زایمان ، فلوشیپ جراحی سرطان....) ما مشورت کنید (ویزیت آنلاین / حضوری) به شماره 09026797123 در واتس آپ پیام بدید.
زمان پاسخگویی 10 صبح تا 10 شب

 ریزش مو بعد از کرونا

استرس می تواند باعث ریزش موقت مو شود

حتی اگر هرگز تب یا کرونا نداشته باشید، ممکن است همچنان شاهد ریزش مو باشید. استرس عاطفی نیز می تواند موهای بیشتری را نسبت به حالت عادی وارد فاز ریزش کند. و چه کسی در طول همه گیری بیشتر احساس استرس و اضطراب نمی کند؟ ریزش مو حدود دو تا سه ماه پس از شروع استرس شروع می شود.

در حالی که دیدن ریزش مو به صورت دسته‌ای می‌تواند استرس شما را افزایش دهد، مهم است که سعی کنید استرس را از بین ببرید. تنها زمانی که استرس تمام شود، ریزش بیش از حد مو متوقف می شود.

 

موها به خودی خود به حالت عادی باز می گردند

هنگامی که علت ریزش موهای شما به دلیل تب، بیماری یا استرس باشد، موها به خودی خود به حالت عادی باز می گردند. فقط باید به آن زمان بدهید. همانطور که موهای شما دوباره رشد می کند، متوجه موهای کوتاهی می شوید که همگی با خط موی شما طولشان یکسان است. اکثر مردم می بینند که موهایشان ظرف شش تا نه ماه شکل طبیعی خود را به دست می آورد.

اگر مشکوک هستید که ریزش موی شما ناشی از چیزی بیش از تلوژن افلوویوم ناشی از استرس یا تب است، با یک متخصص پوست و مو صحبت کنید.

مقابله با ریزش مو

افراد معمولاً روزانه 100 تار مو از دست می دهند. تلوژن افلوویوم می تواند باعث شود حدود 300 رشته در روز به مدت 6 ماه از دست بروند - تجربه ای که می تواند باعث ناراحتی و اضطراب زیادی شود.

ریزش مو فوق العاده احساسی است. مردم بیش از هر بیماری دیگری از جمله سرطان پوست، برای ریزش مو اشک می‌ریزند.

ریزش مو بعد از کرونا چگونه است؟

خبر خوب این است که تلوژن افلوویوم موقتی است و موها در نهایت رشد خواهند کرد. با این حال، ممکن است مدتی طول بکشد تا موهای شما به پری و بلندی اولیه خود برسد.

موها به آرامی رشد می کنند، بنابراین ممکن است لزوماً در چند ماه اول پس از برطرف شدن تلوژن افلوویوم، رشد مجدد ارادی نداشته باشید. جدول زمانی 6 ماه تا یک سال است.

در حالی که افراد مبتلا به تلوژن افلوویوم ممکن است وسوسه شوند که مکمل‌های رشد مجدد مو و محصولاتی را که در قفسه‌های داروخانه می‌بینند امتحان کنند، پزشکان هشدار می‌دهد که احتمالاً به نتایجی که به دنبال آن هستند نخواهند رسید.

مکمل‌های موی زیادی وجود ندارد که در علم بررسی شده باشد و این شرکت‌ها می‌دانند که مردم مستاصل هستند، بنابراین ادعاهای دیوانه‌کننده‌ای خواهند داشت.

 اگر تمایل دارید در خصوص بیماری تون با تیم پزشکی ( جراح عمومی ، جراح زنان و زایمان ، فلوشیپ جراحی سرطان....) ما مشورت کنید (ویزیت آنلاین / حضوری) به شماره 09026797123 در واتس آپ پیام بدید.
زمان پاسخگویی 10 صبح تا 10 شب

در عوض، روی ایجاد یک سبک زندگی سالم تمرکز کنید. یافتن راه‌هایی برای مدیریت استرس می‌تواند برای شروع رشد مجدد مو مفید باشد، همانطور که می‌توان از رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و اجتناب از سیگار نیز استفاده کرد.

درک چشم انداز تلوژن افلوویوم - و این واقعیت که موها دوباره رشد خواهند کرد - نیز برای بیماران بسیار مهم است.

استرس ناشی از ریزش مو در واقع می تواند دوباره به بخشی از مشکل تبدیل شود. مهم‌ترین چیز این است که به بیماران اطمینان داده شود که وضعیت بهتر می‌شود و آنها قرار نیست کچل شوند.

 

منبع 1

منبع 2


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید
    مرکز درمان در منزل آرون
    تماس بگیرید