درمان خانگی کمر دردارتوپدی

درمان خانگی کمر درد

کمردرد می تواند فعالیت های روزانه را مختل کرده یا برنامه های کاری شما را دچار مشکل کند. در حقیقت ، 84 درصد احتمال وجود دارد که در طول زندگی دچار کمردرد شوید. اما کمردرد را نمی توان همیشه نادیده گرفت یا منتظر ماند تا خود به خود برطرف شود. خوشبختانه چندین روش برای درمان خانگی کمر درد وجود دارد. این روش ها شامل همه چیز از داروهای گیاهی گرفته تا ماساژ می شود.

 

روغن و پماد برای تسکین درد

روغن و پمادهای زیادی برای تسکین درد توسط مسدود کردن حس وجود دارد. به عنوان مثال ، کرم های حاوی کپسایسین می توانند کانال های درد را در ناحیه آسیب دیده بی حس کنند. سایر ترکیباتی که می توانید در کرم های موضعی جستجو کنید عبارتند از:

 • کتوپروفن
 • ایبوپروفن
 • دیکلوفناک
 • لیدوکائین
 • فلفل قرمز
 • کامفری

تحقیقات نشان می دهد که داروهای موضعی ممکن است به اندازه داروهای خوراکی موثر باشند. بسیاری از آنها به طور قابل توجهی بهتر از دارونما عمل کردند. این داروها می توانند به شکل ژل ، کرم و موارد دیگر باشند. در یک مطالعه همچنین کاهش درد زمانی مشاهده شد که افراد اسانس اسطوخودوس یا پمادهای تهیه شده با فلفل قرمز را همراه با طب فشاری استفاده کردند.

 

ماساژ می تواند به کاهش درد یا گرفتگی عضلات کمک کند

ماساژ ملایم یک عضله دردناک یا کشیده شده یکی از موثرترین روش ها برای شل شدن و تسکین درد است. یک مطالعه نشان داد که ماساژ درمانی همراه با درمان سنتی فواید زیر را دارا می باشد:

 • کمردرد را کاهش می دهد
 • عملکرد کمر را بهبود می بخشد
 • استفاده از داروهای ضد التهابی را کاهش می دهد
 • روزهای استراحت در رختخواب را به حداقل می رساند

 درمان خانگی کمر درد

برای تسکین کمردرد چه بخوریم

شواهد کمی وجود دارد که نشان می دهد رژیم غذایی قلیایی باعث بهبود کمردرد می شود. رژیم قلیایی شامل خوردن غذاهایی است که اسیدیته کمتری دارند. غذاهایی که در خاکهای اسیدی بیشتر رشد کرده اند ممکن است کلسیم ، منیزیم و پتاسیم کمتری داشته باشند.

مردم همچنین از گیاهان و مکمل ها برای درمان خانگی کمر درد استفاده می کنند. همیشه قبل از شروع استفاده از داروهای گیاهی با پزشک خود مشورت کنید. آنها ممکن است با داروهای فعلی شما تداخل داشته باشند و عوارض جانبی ناخواسته ای ایجاد کنند. 

 

تمارین ورزشی برای بهبود علائم

ورزش برای افرادی که کمردرد دارند مفید است. ورزش می تواند به بازسازی عضلات کمک کرده و از شما در برابر درد در آینده محافظت کنند. برخی از تمریناتی که به کاهش علائم مشهور هستند عبارتند از:

 • راه رفتن روی زمین مسطح
 • خم شدن به پشت
 • حرکت کبرا
 • حرکت شنا

تمرینات کششی همچنین می تواند ماهیچه های کشیده شده را شل کرده و آنهایی را که به کمک نیاز دارند را تقویت کند. هر زمان که شروع به تمرین کششی می کنید باید به آرامی این کار را انجام دهید. هرگونه حرکت کششی که باعث ایجاد درد می شود را متوقف کنید زیرا باعث ایجاد کشیدگی یا فشار می شود.

همچنین می توانید صبح خود را با تمرین یوگا 30 دقیقه ای شروع کنید. یک مطالعه نشان می دهد که یوگا می تواند به اندازه فیزیوتراپی در کاهش درد کمر موثر باشد. یوگا شامل بسیاری از حرکات کششی است که می تواند تنش عضلانی را کاهش دهد و باعث کاهش کمردرد شود.

 

بهبود حالت بدن

بیشتر افرادا بخش زیادی از روزمان را به حالت نشسته می گذرانیم که ممکن است از آنچه تصور می کنید ضرر بیشتری داشته باشد. می توانید با حفظ حالت بدن مناسب، تاثیر را به حداقل برسانید. حالت صحیح نشستن روی صندلی به این معنی است که همه استخوان های ستون فقرات به صورت مرتب و منظم مانند یک دسته بلوک کاملاً تراز شده قرار گرفته اند. باید پاهای خود را صاف روی زمین و صفحه کلید کامپیوتر خود را در ارتفاع مناسب قرار دهید تا به جلو خم نشوید.

بسیاری برنامه و دستگاه وجود دارند که می توانند به شما در بهبود حالت بدن کمک کنند. اگر تمام روز با کامپیوتر کار می کنید، نرم افزار و برنامه Posture Man Pat را امتحان کنید. این برنامه رایگان با وب کم روی صفحه نمایش شما ارتباط برقرار می کند و مکان چهره شما نسبت به صفحه را ردیابی می کند. اگر حالت بدن شما شروع به افتادگی و خم شدن کند، برنامه به شما هشدار می دهد.

 

خواب خود را تنظیم کنید

چند شب خوابیدن روی زمین و قرار دادن یک بالش در زیر پاها واقعاً می تواند به کمر شما کمک کند. اگر به یک طرف می خوابید، قرار دادن بالش بین زانوها می تواند به شل شدن بیشتر ماهیچه ها کمک کند.

خوابیدن روی شکم می تواند برای کمر مضر باشد. اگر تنها به این روش است که می توانید به خواب بروید، توصیه می شود که برای جلوگیری از فشار بر روی کمر، بالشی را در زیر شکم و لگن قرار دهید.

 درمان خانگی کمر درد چیست

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

در حالی که کمردرد اغلب به درمان های خانگی پاسخ می دهد، برخی علائم وجود دارد که نیاز به معاینه توسط پزشک دارد. شامل:

 • درد بیش از شش هفته
 • دردی که حتی پس از درمان های خانگی بدتر می شود
 • دردی که شب ها مانع خواب می شود
 • درد معده و شکم
 • درد همراه با ضعف ، سوزن سوزن شدن یا بی حسی در بازو یا پا.

برای کمر دردی که آنقدر شدید است که به داروهای مسکن نیاز داشته باشید ، حتماً دستورالعمل های مصرف را رعایت کنید. این داروها ممکن است در دراز مدت عوارض جانبی بیشتری داشته باشند. افرادی که بیماران مبتلا به کمردرد را با داروهای اپیوئیدی درمان می کنند، احتمالاً تحت عمل جراحی کمر قرار می گیرند.

هنگامی که کمردرد در زندگی روزمره شما تداخل ایجاد کند ، مهم است که با پزشک خود صحبت کنید. درمان خانگی کمر درد در دسترس است، بنابراین می توانید تحرک خود را افزایش داده و روزهایی را که درد می کشید کاهش دهید.

 

منبع


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

  سوال خود را از ما بپرسید
  مرکز درمان در منزل آرون
  تماس بگیرید