علائم مشکلات قلبی در سالمندان که نباید نادیده گرفتسالمندان

علائم مشکلات قلبی در سالمندان که نباید نادیده گرفت

اول، علائم اصلی مشکل قریب الوقوع

بیش از 1.5 میلیون حمله قلبی و مغزی هر ساله در ایالات متحده رخ می دهد، بنابراین مهم است که در ابتدا در مورد برخی از علائم شایع ناراحتی قلبی صحبت کنیم: اگر فردی دچار درد قفسه سینه، حالت تهوع، سوزش معده، کمر درد، حتی یک گرفتگی ساده، احساس "فشار " یا "گرفتگی " در قفسه سینه شده باشد، باید او را در اسرع وقت به پزشک برسانید، زیرا این علائم از هشدارهای حمله قلبی در نظر گرفته می شوند.

 

بیماری های قلبی عروقی قاتل شماره 1 در ایالات متحده هستند

بیماری های قلبی عروقی می تواند عوارض بیشتری نسبت به یک حمله قلبی معمولی داشته باشد. سكته مغزي، فشار خون بالا و بيماري هاي عروق نيز در تعداد مرگ و میر هاي ناشي از مشکلات قلب و عروق نقش دارند. مرگ و میر ناشی از این عارضه ها، بیماری های قلبی عروقی را به عامل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده تبدیل می کند.

 برای دریافت خدمات ویزیت پزشک متخصص قلب و نیز اکو و نوار قلب در منزل می توانید با شماره 02137873000 تماس بگیرید.

علائم ناراحتی های قلبی ممکن است خاموش باشد

آیا می دانید علائم حمله قلبی در زنان و مردان متفاوت است؟ درست است: در حالی که شایعترین علامت حمله قریب الوقوع در مردان درد و یا ناراحتی در قفسه سینه است، در زنان ممکن است علائم مختلفی مانند تنگی نفس، استفراغ / حالت تهوع، درد پشت یا فک نیز وجود داشته باشد.

علاوه بر این، در حالی که زنان کمتر از مردان دچار حمله قلبی می شوند، میزان مرگ و میر در آنها بیشتر از مردان است، اغلب به این دلیل که زنان ممکن است علائم را تشخیص ندهند و بنابراین دیر هنگام مراقبت های لازم را دریافت می کنند.

 

خستگی مداوم اما جدید می تواند نشانه ای از ناراحتی قلبی باشد

احساس خستگی و ضعف ناخوشایند می تواند ناشی از انواع مختلف دارو و بیماری باشد؛ اما اگر خستگی به طور ناگهانی از بین برود، می تواند نشانه ای از نارسایی قلبی باشد زیرا خستگی نشان می دهد قلب به اندازه کافی خون پمپاژ نمی کند. خستگی مداوم و جدید از علائم کمتر رایج بیماری قلبی است، اما اگر یکی از عزیزان شما ناگهان احساس خستگی مداوم کند، ممکن است عاقلانه باشد که حتماً آن را بررسی کنید، مخصوصاً اگر سالمندتان دچار گرفتگی عروق باشد، فشار خون بالایی دارد و ...

 

مراقب درد در شانه ها، بازوها، فک، شکم یا کمر باشید

انسداد قلب اغلب باعث می شود که درد شدیدی ایجاد شود (نشانه "عادی " حمله قلبی)؛ اما گاهی ممکن است عزیز شما درد را در شانه ها، کمر، بازوها، فک یا معده خود نیز احساس کند. اگر درد همراه با ورزش رخ دهد اما بعد از استراحت از بین برود، این علامت می تواند نشانه ای از بروز مشکل باشد.

  برای دریافت خدمات ویزیت پزشک متخصص قلب و نیز اکو و نوار قلب در منزل می توانید با شماره 02137873000 تماس بگیرید.

تورم مچ پا یا پا نیز می تواند از علائم مشکلات قلبی باشد

اگر متوجه تورم در پاها یا مچ پاهای عزیزان خود شدید - نوعی تورم که اگر انگشت را روی آن فشار دهید باعث تو رفتگی می شود - ممکن است لازم آن شخص را به یک متخصص پزشکی برسانید. اگرچه ممکن است نشانه ای از نارسایی قلبی نباشد، اما می تواند نشانه ای از بیماری های کلیه، نارسایی کبدی، نارسایی وریدی (جریان خون ناکافی در پاها) یا عوارض جانبی برخی داروها مانند مسدود کننده های کانال کلسیم باشد. صرف نظر از این، اطمینان حاصل کنید که مشکل توسط پزشک بررسی می شود.

 

خدمات مراقبت از سالمند متناسب با سلامت قلب

مرکز درمان در منزل خدمات مراقبت از سالمند در منزل را در انواع مختلف به صورت شبانه روزی یا موقت برای عزیزان شما که ممکن است به مراقبت های بیشتری نیاز داشته باشند ارائه می کند. مراقبین ما می توانند شرایط سالمند شما را بررسی کنند و در صورت نیاز با پزشک هماهنگی های لازم را صورت دهند و حتی در کارهای روزمره به او کمک کنند. اگر عزیز شما به دلیل مشکلات مربوط به قلب نیاز به مراقبت بیشتری دارد، ما پس از حمله قلبی یا بیماری های قلبی عروقی دیگر روش های درمانی و پرستاری را در منزل به شما ارائه می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02137873000 تماس بگیرید.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید
    مرکز درمان در منزل آرون
    تماس بگیرید