جراحی شکستگی مفصل لگنارتوپدی

جراحی شکستگی مفصل لگن

اگر دچار شکستگی مفصل لگن شده باشید، خواه بر اثر زمین خوردن باشد ، یا به علت ضربه باشد، بهترین راه این است که فوراً اقدام به جراحی کنید. اما در ابتدا دکتر ممکن است آزمایشاتی انجام دهد تا مطمئن شود به اندازه کافی برای انجام عمل مناسب هستید. روش درمان احتمالاً ترکیبی از جراحی ، توانبخشی و دارو برای کمک در کنترل درد است.

 

چه نوع جراحی مورد نیاز است؟

پزشک وضعیت سلامت و نحوه شکستن مفصل لگن را بررسی می کند تا تصمیم بگیرد کدام یک از روش های زیر بهترین است:

 

ترمیم داخلی

جراح پیچ هایی را درون استخوان قرار می دهد. این پیچها مفصل لگن را در حین ترمیم شکستگی در کنار هم نگه می دارد. گاهی اوقات پیچ ها را به صفحه ای فلزی که در کنار استخوان لگن قرار می گیردف متصل می کند.

 

تعویض جزئی مفصل لگن

این روش معمولاً در صورتی انجام می شود که انتهای استخوان شکسته، آسیب دیده یا از جای خود خارج شده باشد. جراح قسمت بالای استخوان را با پروتز فلزی جایگزین می کند.

 اگر تمایل دارید در خصوص بیماری تون با تیم جراحی ( جراح عمومی ، جراح زنان و زایمان ، فلوشیپ جراحی سرطان....) ما مشورت کنید و یا ویزیت آنلاین / حضوری شوید به شماره ۰۹۰۲۶۷۹۷۱۲۳ در واتس آپ پیام بدید.
زمان پاسخگویی ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

تعویض کامل مفصل لگن

اگر مفصل شما بر اثر آرتروز یا مشکل دیگری آسیب دیده باشد ، این روش گزینه خوبی است. جراح استخوان لگن فوقانی (فمور) و سوکت استخوان لگن را با پروتز جایگزین می کند.

اگر شکستگی به خون رسانی به قسمت توپی مفصل لگن شما آسیب برساند ، روش های تعویض مفصل لگن گزینه های خوبی هستند. این بخشی است که به شما اجازه می دهد قسمت بالایی پای خود را خم کنید و بچرخانید. کمبود خون باعث می شود استخوان ترمیم نشود.

 شکستگی لگن

آیا بعد از جراحی می توانم به خانه بروم؟

ممکن است، یا می توانید مستقیم به یک مرکز توانبخشی مراجعه کنید تا درمان و ریکاوری را بالافاصله شروع کنید.

احتمالا برای خراج شدن از تختخواب بعد از جراحی به کمک نیاز خواهید داشت. فیزیوتراپیست تا زمانی که بتوانید راه بروید با شما کار خواهد کرد. این زمان ممکن است 3 ماه طول بکشد.

 

درد بعد از جراحی

پزشک به شما کمک می کند تا درد را مدیریت کنید تا بتوانید احساس بهتری داشته باشید و سریعتر بهبود یابید. او به شما داروی تسکین دهنده درد کوتاه مدت می دهد. احتمالاً داروهایی که تورم را کاهش می دهد و بی حسی موضعی در محل جراحی قرار می دهد.

بیشتر بیمالگن برای رقیق شدن خون خود نیاز به مصرف دارو دارند. این امر احتمال لخته شدن خون را کاهش می دهد. جوراب یا کفش مخصوص فشرده سازی که از پای شما پشتیبانی می کنند و جریان خون را بهبود می بخشند نیز می توانند کمک کنند.

 

آیا داروها اعتیاد آور هستند؟

پزشک ممکن است در تجویز داروهایی به نام مواد افیونی احتیاط کند. اینها مخدرهایی هستند که با مسدود کردن سیگنال به مغز شما درد را تسکین می دهند. این داروها نتیجه بخش هستند اما ممکن است بسیار اعتیاد آور باشند. مهم است که آنها را فقط طبق دستورالعمل پزشک مصرف کنید. به محض بهتر شدن درد ، مصرف آنها باید متوقف شود.

 شکستگی مفصل لگن

معاینه پس از جراحی

در جلسات معاینه بعد از جراحی ، جراح زخم را بررسی می کند ، بخیه ها را برداشته و تصویربرداری تجیوز می کند. او وضعیت فرد پس از دریافت فیزیوتراپی را بررسی می کند تا تصمیم بگیرد چه مدت به آن نیاز خواهید داشت.

یک کاردرمانگر می تواند به شما کمک کند تا دوباره به زندگی روزمره برگردید که می تواند شامل مواردی مانند حمام کردن ، لباس پوشیدن ، آشپزی و دستشویی رفتن باشد. به احتمال زیاد به آزادی و تحرک قبلی باز خواهید گشت.

 اگر تمایل دارید در خصوص بیماری تون با تیم جراحی ( جراح عمومی ، جراح زنان و زایمان ، فلوشیپ جراحی سرطان....) ما مشورت کنید و یا ویزیت آنلاین / حضوری شوید به شماره ۰۹۰۲۶۷۹۷۱۲۳ در واتس آپ پیام بدید.
زمان پاسخگویی ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

امکان شکستگی مجدد مفصل لگن وجود دارد؟

حدود 20٪ افرادی که دچار شکستگی مفصل لگن می شوند ، طی 2 سال دیگر نیز دچار شکستگی می شوند. ممکن است با فهمیدن اینکه چه چیزی اولین بار باعث آن شده است ، احتمال شکستگی مجدد را کاهش دهید.

دارویی به نام بی فسفونات می تواند شما را کاهش دهد. از ضعف استخوان ها جلوگیری می کند. اما اگر آن را از طریق دهان مصرف کنید ، ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. پزشک ممکن است بخواهد آن را از طریق داخل وریدی انجام دهید.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    سوال خود را از ما بپرسید
    مرکز درمان در منزل آرون
    تماس بگیرید