فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل تهران

مرکز درمان در منزل آرون با برخورداری از فیزیوتراپ های مجرب و متعهد آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به شما عزیزان است. جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02137873000 تماس حاصل نمایید، همکاران ما پاسخگوی شما خواهند بود.

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی که از آن به‌عنوان فیزیک‌درمانی نیز یاد می‌شود، یک تخصص پزشکی است که از بیو مکانیک یا حرکت‌شناسی (کینزیولوژی)، درمان دستی، ورزش‌درمانی و الکتروتراپی برای کمک به بیماران در ترمیم، حفظ و بهبود تحرک بدنی، قدرت و عملکرد استفاده می‌کند.

فیزیوتراپیست ها قادر به کمک به بیماران در بازیابی‌تحرک هستند، زیرا درک بهتری از نحوه عملکرد بدن دارند و در مهارت‌های بالینی برای ارزیابی، تشخیص و درمان ناتوانی‌های بدنی آموزش‌دیده‌اند. فیزیوتراپیست ها می‌توانند به بیماران در بهبودی از آسیب‌ها و ناتوانی‌های اعم از کمردرد، درد گردن، درد زانوها تا مشکلات رباط کمک کنند.

فیزیوتراپی همچنین در توان‌بخشی بیمارانی که از پارکینسون، سکته مغزی، اِم‌اِس یا گرفتگی بافت‌های گوناگون و فلج مغزی رنج می‌برند، کمک می‌کند. علاوه بر این، فیزیوتراپیست ها می‌توانند با معالجه بیماران در خانه، مشکلات مزمن و حاد را بهبود بخشند.

فیزیوتراپی در منزل

مزایای فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در طی سال‌های مختلف اثربخشی خود را در کمک به بیماران در بازیابی سلامتی و تقویت قدرت بدنی، عملکرد و تحرک آن‌ها ثابت کرده است. برای بهبود بیشتر تجربه شما در زمینه فیزیوتراپی، فیزیوتراپیست های ما شخصاً وضعیت شما را بررسی می‌کنند و خدمات فیزیوتراپی را در خانه انجام می‌دهند. برخی از مزایای دریافت فیزیوتراپی در منزل شامل موارد زیر است:

 • راحتی بیشتری برای فرد به همراه دارد
 • مراقبت به شکل خصوصی ارائه می‌شود
 • روند بهبودی سریع‌تر می‌شود
 • مشکلات مربوط به جابجایی تا محل فیزیوتراپی وجود نخواهد داشت
 • مدیریت بهتر زمان
 • مقرون‌به‌صرفه تر است
 • امکان حمایت و نظارت خانواده وجود دارد

با خدمات مقرون‌به‌صرفه و پاسخگویی مسئولانه خدمات فیزیوتراپی در منزل ما، با همه نگرانی‌ها و مشکلات مربوط به روند درمان فیزیوتراپی خداحافظی کنید.

 

چه زمانی به فیزیوتراپی نیاز دارید؟

آن را عضو جزئی ناپذیر سبک زندگی جدید بدانید، درد زانو، کمردرد، کشیدگی عضلات گردن و ... امروزه به بخشی از زندگی عادی ما تبدیل شده است. وقتی نوع خاصی از درد به‌مرورزمان از بین نمی‌رود و بعد از انجام یک حرکت خاص آن را تجربه می‌کنید، بهتر است به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از خدمات فیزیوتراپی در منزل ما برای برخورداری از روند درمان راحت بهره‌مند شوید.

فیزیوتراپی طیف گسترده‌ای از تخصص‌ها را شامل می‌شود و افراد می‌توانند برای هر یک از عارضه‌های پزشکی زیر از فیزیوتراپی استفاده کنند: مشکلات عصبی، عصبی عضلانی اسکلتی، اسکلتی، قلبی و عروقی و تنفسی.

فیزیوتراپی در منزل تهران

اختلالات عصبی عضلانی اسکلتی:

این اختلالات انواع درد ازجمله درد کمر، درد زانو، آرتروز، صدمات ورزشی و اختلال همراه با واخوردگی گردن است.

 

فلج کامل یا پارالیز

آیا می‌دانید با انجام فیزیوتراپی به‌صورت منظم، می‌توان عضلات را بهبود بخشید و بیمار را در تا آنجا که در فلج کامل ممکن است به حرکت درآورد.

 

بیماری پارکینسون

پارکینسون یک اختلال حرکتی است. فیزیوتراپی می‌تواند به بیمار در دستیابی به تحرک بیشتر و عدم وابستگی به دیگران کمک کند.

 

پس از حمله قلبی

فیزیوتراپی پس از حمله قلبی به کاهش ضربان قلب و فشارخون هنگام استراحت و ورزش کمک می‌کند.

 

کمردرد

سبک زندگی بی‌تحرک، حالت‌های نشستن بد و سفرهای روزانه می‌تواند باعث درد مداوم کمر شود. دیگر نیازی نیست که به زندگی با این نوع درد عادت کنید و خود را محدود کنید. فقط با ما تماس بگیرید و به ما اجازه دهید تا با کمک فیزیوتراپیست متخصص و مجرب، دردتان را در با آرامش خاطر در منزلتان تسکین دهیم.

 

بیماری مزمن انسدادی ریه

فیزیوتراپی به‌عنوان بخشی از یک برنامه توان‌بخشی چند رشته‌ای عمل می‌کند و به نظر می‌رسد روشی مؤثر در بیماران مبتلابه بیماری انسداد مزمن ریوی است.

 

فیزیوتراپی اطفال و کودکان

فیزیوتراپی نقش مهمی در کمک به کودکان دارای معلولیت در رسیدن به حداکثر پتانسیل خود دارد. فیزیوتراپی تلاش می‌کند تا سلامت جسمی، روانی و اجتماعی کودک را افزایش دهد.

 

آسم

فیزیوتراپی به تمرین عضلات تنفسی کمک می‌کند؛ که با شروع حملات آسم ضعیف می‌شوند و باعث بهبود تنفس و توانایی‌های جسمی فرد می‌شود.

 

مشکلات تنفسی

یکی دیگر از زمینه‌های اصلی که در آن از مزایای فیزیوتراپی استفاده می‌شود، مشکلات تنفسی مانند آسم، بیماری مزمن انسداد ریوی و فیبروز کیستیک است.

 

توان‌بخشی بعد از عمل جراحی

اگر به‌تازگی تحت عمل جراحی قرارگرفته‌اید، فیزیوتراپی در منزل می‌تواند به شما کمک کند سریع‌تر به حالت عادی برگردید. تحرک خود را با متخصص فیزیوتراپی در منزل مجدداً به دست آورید.

 

چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم؟

فیزیوتراپیست های ما بیماران را در خانه خود و در نهایت آرامش بهبود می‌بخشد. آن‌ها برنامه درمانی را ارزیابی، تشخیص و تهیه می‌کنند كه بسته به نیاز هر بیمار متفاوت است. یک جلسه فیزیوتراپی معمولاً یک ساعت است. متخصصان ما برای بهبود تحرک بیمار، از تمرینات حرکاتی پایه و پیشرفته استفاده می‌کنند.

 

چرا فیزیوتراپی در منزل؟

فیزیوتراپی روش مفیدی برای کمک به درمان و جلوگیری از صدمات و درد ناشی از بیماری‌های مختلف است.

فیزیوتراپیست ها متخصصان آموزش‌دیده هستند که از این تمرینات برای تقویت ماهیچه‌ها و بهبود عملکرد استفاده می‌کنند. آن‌ها مشکلات فرد را ارزیابی می‌کنند و سپس بهترین مجموعه تمرینات فیزیوتراپی را برای تسکین سریع وی توصیه می‌کنند. این تمرینات از حالت‌های ساده تا پیشرفته متغیر است که به ترمیم بدن و بازیابی عملکرد بدن کمک می‌کند.

درست مانند دارو که فرد فقط در صورت مصرف داروهایی که توسط پزشک تجویز می‌شود، از آن بهره‌مند می‌شود، اگر تمرینات توصیه‌شده را با دقت دنبال کنید، می‌توانید از مزایای فیزیوتراپی بهره‌مند شوید.

فیزیوتراپی همچنین به بازیابی تعادل روانی و عاطفی کمک می‌کند که برای درمان جامع بسیار مهم است.

انجام فیزیوتراپی در منزل

چگونه می‌توان برای یک جلسه فیزیوتراپی در منزل آماده کرد؟

جلسات فیزیوتراپی در خانه به‌منظور کمک به بیمار در بهبودی سریع‌تر از آسیب‌های موقت یا بیماری مزمن طراحی شده است. در اینجا چند نکته برای اطمینان از استفاده بیشتر از جلسه خود در خانه آورده شده است

 

یک مکان جادار و خوب را در خانه خود انتخاب کنید که از تهویه مطبوع، به‌خوبی روشن باشد و عاری از هرگونه درهم و برهمی باشد، زیرا ممکن است فیزیوتراپیست برخی از تجهیزات ورزشی کوچک را برای جلسه شما به ارمغان آورد.

لباس راحت بپوشید. اطمینان حاصل کنید که از پوشیدن لباس‌هایی جلوگیری می‌کنید که مانع از حرکت شما می‌شود زیرا فیزیوتراپیست شما نیاز به ارزیابی ثبات و حرکت مشترک شما دارد.

با فیزیوتراپیست خود صحبت کنید که دقیقاً چه مواردی از درد شما وجود دارد و چه عملکردی را می‌خواهید از طریق جلسات خود به دست آورید

اطلاعاتی در مورد نحوه شروع درد به فیزیوتراپیست خود بدهید. ماهیت درد چیست و چه مدت است که با مشکل روبرو شده‌اید.

به تمریناتی که توسط فیزیوتراپیست نشان داده شده توجه کنید و در صورت عدم اطمینان از هر چیزی سؤال کنید؛ و همچنین با تمرینات خود کوشا باشید تا نتایج دلخواه را ببینید.

 

چگونه باید خود را به‌منظور فیزیوتراپی در منزل آماده کنیم؟

جلسات فیزیوتراپی در خانه به‌منظور کمک به بیمار در بهبودی سریع‌تر از آسیب‌ها یا بیماری مزمن طراحی شده است. در اینجا چند نکته برای اطمینان از استفاده بهینه از جلسه فیزیوتراپی در خانه آورده شده است.

 

 • یک مکان جادار و با موقعیت مناسب در خانه انتخاب کنید که تهویه خوبی داشته باشد، دارای نور مناسب و عاری از هرگونه سروصدا و شلوغی باشد، زیرا ممکن است فیزیوتراپیست برخی از تجهیزات ورزشی کوچک را برای جلسه همراه خود بیاورد.
 • لباس راحت بپوشید. از پوشیدن لباس‌هایی که مانع از تحرک می‌شود خودداری کنید زیرا فیزیوتراپیست نیاز به معاینه وضعیت حرکت مفصل دارد.
 • با فیزیوتراپیست صحبت کنید که دقیقاً چه نوع دردی دارید و می‌خواهید چه نتیجه‌ای از طریق جلسات فیزیوتراپی به دست آورید
 • اطلاعاتی در مورد نحوه شروع درد به فیزیوتراپیست بدهید. منشأ درد چیست و چه مدت است که با مشکل روبرو شده‌اید.
 • به تمریناتی که توسط فیزیوتراپیست انجام می‌شود توجه کنید و در صورت عدم اطمینان از هر موضوعی از وی سؤال کنید و همچنین در تمرینات کوشا باشید تا نتایج دلخواه را به دست آورید.

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

 1. رضا مترجمی
  رضا مترجمی

  سلام و عرض ادب، بنده مترجمی هستم و از مرکز شما خدمات فیزیوتراپی برای مادر گرفتم و در این ایام از حسن خلق سرکار خانم رحیم زاده با توجه به مسئولیت پذیری و حس همراهی کمال تشکر و قدردانی را دارم. ارادتمند مترجمی. ۰۹۱۲۵۲۰۵۴۶۶

مرکز درمان در منزل آرون
تماس بگیرید