اکسیژن تراپی در منزل

اکسیژن درمانی می تواند به این افراد کمک کند. این روش راهی برای دریافت اکسیژن اضافی در تنفس است. اکسیژن بنا به تجویز پزشک تصویه می شود.

به منظور اجاره دستگاه اکسیژن ساز و پالس اکسیمتر برای درمان کرونا می توانید با شماره 02137873000 تماس بگیرید.

چه کسانی به اکسیژن تراپی نیاز دارند ؟

اکسیژن تراپی در منزل در مدیریت بیماری های زیر مناسب است:

 • آسم
 • برونشیت مزمن
 • نارسایی قلبی
 • بیماری مزمن انسدادی ریه
 • فیبروز سیستیک
 • آمفیزم
 • سرطان ریه
 • پنومونی یا ذات الریه
 • آپنه خواب
 • فیبروز ریه

 

دفعات مورد نیاز

پزشک برای شما نسخه ای تجویز می کند که بیانگر مقدار اکسیژن در دقیقه و زمان نیاز به دریافت آن باشد. برخی از افراد ممکن است فقط هنگام ورزش یا خوابیدن به اکسیژن درمانی نیاز داشته باشند. دیگران ممکن است در تمام طول روز به آن نیاز داشته باشند.

پزشک بعد از بررسی سطح معمول شما ، یا با آزمایش خون یا از طریق پوست ، با استفاده از دستگاهی که به انگشت ، انگشت شست یا لاله گوش شما می رسد ، میزان اکسیژن اضافی مورد نیاز شما را تشخیص می دهد.

اکسیژن درمانی در منزل

تجهیزات پزشکی مورد نیاز اکسیژن تراپی

به چندین روش می توانید اکسیژن دریافت کنید. بهترین انتخاب برای شما به میزان نیاز ، سبک زندگی و سایر موارد بستگی دارد.

برای دریافت خدمات ویزیت پزشک در منزل می توانید با شماره 02137873000 تماس بگیرید.

اکسیژن ساز استاندارد

این دستگاه دارای موتور است و با برق یا گاهی باتری کار می کند. هوا را به طور منظم گرفته و گازهای دیگر را فیلتر می کند تا اکسیژن دریافت کند. وزن آن حدود 22 کیلوگرم است و معمولاً دارای چرخ است بنابراین می توانید آن را در حالی که فرد به آن متصل است حرکت کنید. نوع پلاگین در صورت قطع برق به منبع اکسیژن پشتیبان نیاز خواهد داشت.

 

اکسیژن ساز قابل حمل

این اکسیژن ساز برای مواردی که نیاز به جابجایی دارید انتخاب خوبی است. وزن آن حدود 2 تا 10 کیلوگرم است بنابراین می توانید آن را حمل کنید. می توانید برخی از مدل ها را به اتومبیل خود متصل کنید و از باتری استفاده کنید.

 

مخزن اکسیژن مایع

معمولاً اکسیژن به صورت گاز است. اما در دماهای پایین تبدیل به مایع می شود. فضای کمتری نسبت به گاز اشغال می کند ، بنابراین می توانید اکسیژن مایع بسیار بیشتری را در یک مخزن ذخیره کنید. هنگام خروج به صورت مایع بلافاصله به گاز تبدیل می شود تا بتوانید آن راتنفس کنید. وزن مخزن بیش از 45 کیلوگرم است و باید هر چند هفته یک بار آن را دوباره پر کنید.

همچنین می توانید یک کپسول کوچکتر استفاده کنید که حمل آن آسان تر است.

 

مخزن گاز اکسیژن فشرده

یک انتخاب قدیمی و کمتر متداول. اکسیژن را تحت فشار زیاد درون یک سیلندر فلزی یا مخزن فشرده پر می کند. بسیار سنگین است و مخزن قابل جابجایی نیست. هر چند روز یکبار مخازن خالی را باید تعویض کنید. گاز فشرده در سیلندرهای کوچکتر و قابل حمل وجود دارد ، اما فقط برای مدت کوتاهی دوام می آورند.

 

کانولای بینی

لوله ای پلاستیکی و نرم که دو زبانه کوچک در انتها دارد. این زبانه ها درون بینی قرار می گیرند و لوله در دور گوش قرار می گیرد تا کانولا را در جای خود نگاه دارد. انتهای دیگر به منبع اکسیژن متصل می شود. کانولای بینی اکسیژن مداوم به شما می رساند و ممکن است باعث خشکی بینی شود.

 

ماسک دهان

این ماسک راحت روی بینی و دهان قرار می گیرد. ماسک می تواند صجبت کردن را مشکل کند و نمی توانید هنگام خوردن و آشامیدن از آن استفاده کنید. معمولا هنگامی از ماسک استفاده می شود که نیاز به سطح اکسیژن بالایی دارید.

 

کاتتر دیواره نای

در این جراحی پزشک لوله ای پلاستیکی کوچک از طریق گردن درست پایین سیب آدم در داخل نای قرار می دهد. یک گردنبند لوله را در جای خود نگاه می دارد. انتهای دیگر به منبع اکسیژن متصل می شود. اگر دکمه های پیراهن را کامل ببندید کاتتر قابل رویت نخواهد بود. دیگر مزیت این روش این است که به جریان اکسیژن کمتری نیاز خواهید داشت چرا که به صورت مستقیم به مجرای تنفسی وارد می شود. البته این روش چندین نقص نیز دارد. در محل وارد شدن به نای می تواند به عفونت منجر شود.

اکسیژن تراپی در منزل

نکات ایمنی در مورد اکسیژن

اکسیژن گازی ایمن است اما می تواند آتش سوزی را تسهیل کند. همواره نکات ایمنی زیر را هنگام استفاده از آن در نظر داشته باشید:

 • سیگار نکشید و به دیگران نیز اجازه این کار را ندهید. از دیگر موارد آتش زا مانند کبریت، فندک و تنباکوی روش فاصله بگیرید.
 • فاصله 1.5 متری از منابع حرارتی را حفظ کنید که شامل اجاق گاز، شمع، شومینه روشن و یا هیتر برقی یا گازی می شود.
 • از محصولات قابل اشتعال مانند مایع تمیز کننده، اسپری و ... استفاده نکنید.
 • محفظه های اکسیژن را به شکل عمودی نگه دارید. آنها را به شی ثابت متصل کنید تا واژگون نشوند.
 • محصولات با روغن ، گریس یا نفت را رها کنید. این مورد همچنین برای کرم ها و پمادهای پایه نفتی مانند وازلین در صورت یا قسمت بالای قفسه سینه صدق می کند.
 • یک کپسول آتش نشانی در نزدیکی خود داشته باشید. به آتش نشانی خود اطلاع دهید که در خانه اکسیژن دارید.
 • با شرکت برق در مورد استفاده از دستگاه کمک اکسیژن صحبت کنید تا در صورت قطع برق شما را در اولویت قرار دهند.

 

اکسیژن درمانی مرکز درمان در منزل آرون

مرکز درمان در منزل با برخورداری از تجهیزات به روز و مناسب و متخصصیت مجرب و متعهد آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02137873000 و یا 09026797778 تماس بگیرید.


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

  مرکز درمان در منزل آرون
  تماس بگیرید