پرستار سالمند در منزل

پرستار و مراقب سالمند در منزل

پرستار سالمند ، که از آن به‌عنوان مراقبت از سالمند نیز یاد می‌شود، یک سرویس مراقبت ویژه است که برای رفع مشکلات و نیازهای متنوع سالمندان طراحی شده است. مراقبت از سالمندان حوزه گسترده‌ای است و شامل خدمات متنوعی مانند کمک به زندگی، خدمات پرستاری ، مراقبت روزانه از بزرگ‌سالان و مراقبت در منزل می‌شود. سالمند شدن به‌خودی‌خود دلیلی برای نیاز به مراقبت نیست  اما این ناتوانی‌ها و بیماری‌های مختلف است که باعث می‌شود فرد به استفاده از خدمات مراقبتی از سالمندان فکر کند. تعداد زیادی از سالمندان با خانواده خود زندگی می‌کنند و مراقبت از آن‌ها به‌طور مشترک توسط اعضای خانواده انجام می‌شود. بااین‌حال ، در شرایط امروز بیشتر اعضای خانواده شاغل هستند و قادر به توجه و مراقبت صحیح از سالمندان خود نیستند و به همین دلیل به دنبال خدمات مراقبتی قابل‌اعتماد و کارآمد سالمندان هستند.

 

اهمیت پرستار سالمند

پیر شدن وقتی سلامتی شما رو به وخامت می‌رود می‌تواند یک تجربه دشوار باشد و فرد سالمند به دلیل نیاز به فعالیت‌های روزانه به‌طور فزاینده‌ای به دیگران وابسته می‌شود. در این موارد است که سالمندان بیشترین مراقبت و دلسوزی را می‌طلبند. اهمیت مراقبت مناسب از سالمندان هرگز قابل‌اغماض نیست زیرا آن‌ها نیز شایسته زندگی عزتمند هستند. اگرچه محدودیت‌های زندگی نوین به افراد اجازه نمی‌دهد همیشه از سالمندان خود به‌خوبی مراقبت کنند ، اما همیشه می‌توانند برای اینکه در زندگی شخصی خود دچار چالش نشوند از خدمات مراقبت از سالمند در منزل مناسب استفاده کنند.

پرستار سالمند در منزل

چه زمانی به پرستاری از سالمندان نیاز است؟

مراقبت از سالمندان هنگامی‌که افراد مسن در فعالیت‌های روزمره زندگی مانند آشپزی ، نظافت ، استحمام ، مصرف دارو غیره با مشکل مواجه شوند ، ضروری می‌شود و اغلب هیچ‌کدام از اعضای خانواده در دسترس نیست که بتواند به آن‌ها کمک کند. بیماری‌های مختلف و ناتوانی‌های جسمی در افراد مسن نیز مراقبت از سالمندان را برای خانواده‌ها ضروری می‌کند ، به شکلی که آن‌ها نیز می‌توانند مستقل و باعزت زندگی کنند.

نوع مراقبت‌های لازم به پ به وضعیت سلامتی فرد سالمند و شدت مشکلات وی و نیز نوع مراقبت‌های لازم بستگی. بیشتر افراد به پرستار تمام‌وقت احتیاج ندارند ، درحالی‌که تعداد معدودی وجود دارند که به دلیل شدت مشکلاتشان به مراقبت 24 ساعته نیاز دارند.

 

نحوه دریافت خدمات پرستار سالمند در منزل

قبل از انتخاب هرگونه خدمات مراقبتی از سالمندان ، مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. به‌عنوان‌مثال ، نوع مراقبت‌های موردنیاز و نوع مراقبت‌های موجود ، انواع خدمات مراقبت‌های درمانی سالمندان قابل آیا اینکه امکان اصلاح خدمات متناسب با نیاز فرد وجود دارد یا خیر.

پس از انتخاب مراقب سالمند مناسب ، مواردی وجود دارد که باید قبل از دریافت خدمات پرستاری و مراقبتی از سالمند در منزل آماده کنید تا خدمات مؤثرتری دریافت کنید.

  • تمام نسخه‌ها و داروهای فرد سالمند را آماده کنید چرا که مراقب به آن نیاز خواهد داشت.
  • در صورت بروز موارد اضطراری شماره تماس اعضای خانواده را یادداشت و به مراقب بدهید.
  • نام و شماره تماس کسانی که خدمات مراقبت را به سالمند ارائه می‌دهند یادداشت کنید.
  • رژیم غذایی و نیازهای غذایی را طبق دستور پزشک تهیه کنید تا فرد مراقب بتواند وعده‌های غذایی متناسب را آماده کند.
  • فهرستی از فعالیت‌ها یا ورزش‌هایی را که باید طبق دستور پزشک توسط افراد سالمند انجام شود تهیه کنید ، تا فرد مراقب از آن آگاهی داشته باشد و در این کار به سالمند کمک کند.
  • مراقب را در مورد هرگونه نیاز و نگرانی خاصی که در مورد فرد سالمند دارید، آگاه سازید.

مراقبت از سالمندان درصورتی‌که مراقب نتواند با سالمند ارتباط برقرار کند می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. بااین‌حال ، مراقبان ما افرادی دلسوز هستند و می‌دانند که چگونه برای ارائه خدمات مناسب ، با سالمند پیوند عاطفی برقرار کنند. سالمند به همان اندازه که به مراقبت‌های جسمی احتیاج دارد به مراقبت روحی نیز نیاز دارد، تمام آنچه برخی سالمندان آرزو دارند این است که کسی به آن‌ها گوش دهد و با آن‌ها ارتباط برقرار کند. مراقبان ما به‌طور مناسب آموزش‌دیده‌اند تا مراقبت جامعی از سالمندان در منزل ارائه دهند که شامل رفاه جسمی و روحی آن‌ها می‌شود.

 

پرستار سالمند در منزل تهران

چنانچه به دریافت خدمات پرستار در منزل تهران نیازمند هستید می توانید با شماره 02137873000 و 09026797778 تماس حاصل فرمایید.

پرستار سالمند در منزل تهران


نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

    مرکز درمان در منزل آرون
    تماس بگیرید